.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Linescores 2-2-11

-A A +A

SUNDAY
Marion County Youth Basketball League
8- & 9-Year-Old Boys
at St. Charles Middle School
Championship Game
Pistons 43: Ty Walston 4, DeSean Taylor 14, Addison Hardin 1, Owen Mattingly 22, Jacob Hawkins 2.
Pacers 32: Trevor Douglas 17, Travis Wiser 14, Ashton Lanham 1.

8- & 9-Year-Old Girls
at St. Charles Middle School
Championship Game
Sparks 17: Savannah Benningfield 7, Lauren Ferrell 2, Savannah Johnson 3, Abby Scott 5.
Dream 20: Brooke Smith 5, Grace Farmer 1,Carrington McKay 4, Dalyn Spalding 7, Abigal Bramel 2, Shelby Stout 1.

SATURDAY
Marion County Youth Basketball League
8- & 9-Year-Old Boys
at St. Charles Middle School
ROUND 1
Pistons 37: DeSean Taylor 11, Christopher Craig 2, Adison Hardin 7, Owen Mattingly 5, Zeke Scott 1, Trace Mayo 3, Logan Clayton 2, Jacob Hawkins 6.
Suns 13: Conner Cornish 2, Andrew Kelty 1, Davis Rafferty 10.

Sonics 20: Ethan Woods 2, John Adams 9, Koby Scott 3, Tanner Roeder 1, Patrick Edelen 5.
Bulls 30: Ryan Lee Hayes 2, Austin Smith 15, Clay Callahan 10, Andrew Newton 1, Dalton Sallee 2.
Knicks 23: Bailey Gardner 7, Mason Sullivan 9, Dominic White 3, Darren O’Bryan 2, Jaxson Wheatley 2.
Kings 28: Austin Smith 7, Bryce Spalding 6, Shawn Hill 3, Cade Thompson 3, TyShay Epps 7, Dalton Sibley 2.

Pacers 48: Trevor Douglas 20, Travis Wiser 14, Ashton Lanham 2, Spencer Riggs 4, Seth Allen 1, Gregory Blake 5, Zach Poynter 2.
Bucks 26: Bennett Lucas 11, Jamison Epps 15.

ROUND 2
Pistons 35: Ty Walston 3, DeSean Taylor 5, Adison Hardin 5, Owen Mattingly 18, Zeke Scott 1, Trace Mayo 1, Jacob Hawkins 2.
Bulls 26: Zander Hyatt 3, Chase Miles 3, Ryan Luckett 2, Ryan Lee Hayes 1, Austin Smith 6, Clay Callahan 9, Dalton Sallee 2.

Kings 23: Austin Smith 6, Bryce Spalding 2, Shawn Hill 5, Cade Thompson 2, TyShay Epps 8, Channing Young 1.
Pacers 33: Trevor Douglas 17, Travis Wiser 13, Ashton Lanham 2, Zach Poynter 1.

8- & 9-Year-Old Girls
at St. Charles Middle School
ROUND 1
Sparks 27: Savannah Benningfield 4, Lauren Ferrell 1, Taylor Webb 1, Savannah Johnson 6, Abby Scott 15.
Fever 24: Cassidy Logsdon 13, Emily Helms 7, Carly Jo Thomas 1, Isabella Kerpenstein 1, Jessica Miles 1, McKenzie Bagwell 1.

Dream 14: Brianna Morris 1, Brooke Smith 4, Marley Allender 1, Dalyn Spalding 8.
Shock 7: Mariella Curtis 4, Sarah Clark 2, Ireland Cassidy 1.

10- & 11-Year-Old Boys
at Glasscock Elementary School
Spurs 37: Caleb Gribbins 13, Noah Gribbins 7, Brandon Lee 7, Andrew Spalding 8, Jacob Spalding 1, Cameron Wethington 1.
Nets 38: Logan Cissell 5, Ty Devine 17, Cameron Huff 1, Nick Kaminski 1, Landon Russell 6, Ethan Spalding 4, Logan Spalding 4.

Lakers 47: Tyler Bright 3, Jaren Epps 19 , Tanner Hutchins 2, Luke Thomas 14, Dee Vancleave 6, Jay Vancleave 3.
Raptors 48: Zachary Hunt 15, Chris Barlow 2, Joey Anderson 1, Austin Graves 4, Kelly Mattingly 5, Cameron Nalley 15, Dalton Hundley 5, Zyan Lawson 1.

Celtics 41: Dylan Bradshaw 9, Devin Brown 2, Isaac Lanham 19, Trent Mays 7, Antwan Shakur 4.
Grizzlies 45: Even Geyer 9, Donte Cowherd 6, Chase Edelen 5, Dalton Riggs 2, Keaton Vaughn 15, Dalton Smothers 8.

Magic 25: Parker Buckman 5, Justin Elder 5, Houston Raikes 2, Shaion Taylor 12, Bailey Smith 1.
Heat 35: Joe Keith Ballard 9, Trae Buckman 1, Trey Downs 12, Cameron Goodin 2, Shawn Lamkin 3, Aams Mattingly 6, Jacob Mattingly 2.
Final Standings
Team    W  L
Heat    10  0
Raptors    6  4
Grizzlies    5  5
Celtics    5  5
Lakers    5  5
Spurs    4  6
Magic    4  6
Nets    1  9

10- & 11-Year-Old Girls
at Glasscock Elementary School
Mercury 33: Aaliyah McAtee 2, Gabbie VanWhy 9, Katie Overstreet 3, Jordan Thomas 16, Savannah Goode 3.
Fire 26: Kelly Overstreet 12, Mary Ann May 8, Emma Edlin 2, Cloe May 2, Courtney Bryant 2.

Mystics 18: Faith Pittman 6, Anna Thomas 6, Tori Rawlings 2, Caroline Buckman 2, Telena Brown 2.
Liberty 13: Asia Cowherd 9, Allison Maupin 4.

Final Standings
Team    W  L
Comets    9  1
Mercury    9  1
Mystics    4  6
Fire    2  8
Liberty    1  9

FRIDAY
St. Charles Eighth-Grade 48 (record 19-5): Shane Gootee 16, Clay Rodgers 14, Hayden Taylor 9, Lincoln Haydon 4, Matt Newcome 3, Dustin Humphrey 2.
At North Washington 29
St. Charles    9 17 6 16 – 48
N. Washington    6  8   6  9 – 29

St. Charles Seventh-Grade 34 (record 3-18): Dustin Humphrey 23, Aams Mattingly 5, Josh Hawkins 2, Dylan Bradshaw 2, Cameron Nally 2.
At N. Washington 54
St. Charles    4  8  11 11 – 34
N. Washington    18 8 13 15 – 54

St. Charles Sixth-Grade 30 (record: 6-5): Aams Mattingly 8, Cameron Nally 8, Dylan Bradshaw 4, Logan Nally 4, Caleb Gribbins 4, Joey Anderson 2.
At N. Washington 20
St. Charles    14 6 4 6 – 30
N. Washington    2 2 3 13 – 20

TUESDAY OF LAST WEEK
At St. Charles Eighth-Grade 64 (record 18-5): Shane Gootee 14, Clay Rodgers 13, Tyler Fields 11, Dakota Smith 8, Hayden Taylor 8, Lincoln Haydon 6, Matt Newcome 4.
Washington County 33
St. Charles    17 14 20 13 – 64
Washington Co.    7 8 11 7 – 33

At St. Charles Seventh-Grade 33 (record 3-17): Dustin Humphrey 26, Josh Hawkins 4, Javen Thomas 3.
Washington County 41
St. Charles    11  8  8  6  – 33
Washington Co.     13 12 6 10 – 41

At St. Charles Sixth-Grade 28 (record 5-5): Cameron Nally 10, Aams Mattingly 4, Caleb Gribbins 4, Logan Nally 4, Dylan Bradshaw 3, Logan Nally 3, Joey Anderson 2, Cameron Goodin 2.
Washington County 28
St. Charles    8 6 6 8 – 28
Washington Co.    10 4 5 9 – 28