.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Game Plan

  • The Game Plan, March 13

    March 13

    Basketball

    Lady Knights vs. Bowling Green at Diddle Arena (1 p.m.)

    March 15

    Baseball

    Knights vs. Lincoln County (Home/5 p.m.)

    March 16

    Baseball

    Knights vs. Bethlehem at (Home)

    Tennis

    Knights and Lady Knights vs. North Hardin (Away)

    March 18

    Softball

  • Game Plan, March 6

    March 8

    Baseball

    Knights vs. Hart County (Home scrimmage)

     

    March 11

    Softball

    Lady Knights vs. Thomas Nelson (Away)

    Baseball

    Knights vs. Garrard County (Home, 5:30 p.m.)

     

    March 12

    Baseball

    Knights vs. Bardstown (Home, 5:30)

  • The Game Plan, Feb. 27

    Feb. 28

    Basketball

    Lady Knights vs. Washington County in 5th region tourney

    (8 p.m. EST, Green County High School)

    March 3

    Basketball

    5th region girls basketball semi-finals

    (6 p.m. EST, Green County High School)

    March 5

    Basketball

    5th region girls basketball finals

    (7:30 p.m. EST, Green County High School)

  • The Game Plan, Feb. 20

    Feb. 20

    Basketball

    Knights vs. Adair County in 20th District Tourney (At Adair Co./7:30 p.m. EST)

    Feb. 21

    Basketball

    Lady Knights vs. Taylor County in 20th District Tourney (At Adair County/6:30 p.m. EST)

    Feb. 22

    Basketball

    Boys 20th District Tourney championship (At Adair County/7:30 p.m. EST)

    Feb. 23

    Basketball

  • Game Plan, Feb. 6

    Feb. 6

    Basketball

    Lady Knights JV District Tourney at Adair County

    Feb. 7

    Basketball

    Junior JV Knights vs. Taylor County (Away)

    Feb. 8

    Basketball

    Lady Knights and Knights vs. North Hardin (Away)

    Swimming

    MCHS Aquaknights Regional Swim Meet

    Feb. 9

    Basketball

  • The Game Plan, Jan. 30

    Jan. 30

    Basketball

    Lady Knights Freshman District Tourney (Adair County)

    Jan. 31

    Basketball

    Lady Knights vs. E’town (Home)

    Freshman Knights vs. Bethlehem (Away)

    Feb. 1

    Basketball

    Lady Knights and Knights vs. Taylor County (Home)

    Feb. 2

    Basketball

    Lady Knights and Knights vs. Washington County (Away)

  • The Game Plan, Jan. 23

    Jan. 24

    Basketball

    Knights vs. Nelson County (Home)

    Lady Knights vs. Nelson County (Home)

    Jan. 25

    Basketball

    Lady Knights vs. Hathaway Brown, Ohio (Raatz Fence Classic at Mercy)

    Jan. 26

    Basketball

    Knights vs. Seneca (Away in Louisville)

    Lady Knights vs. Science Hill, Tenn. (Raatz Fence Classic at Mercy)

    Swimming

  • The Game Plan, Jan 16

    Jan. 17

    Swimming

    Aquaknights vs. Bethlehem and Nelson (Away)

    Basketball

    Freshman Lady Knights vs. Anderson Co. (Away/6 p.m.)

    Jan. 18

    Basketball

    Lady Knights and Knights vs. Taylor County (6 p.m./7:45 p.m.)

    Jan. 19

    Basketball

    Lady Knights vs. Mercy in Autism Classic (Home/6:30 p.m.)

    Knights vs. Owensboro Catholic in Autism Classic (Home/8:15 p.m.)

  • The Game Plan

    Jan. 9

    Basketball

    Lady Knights freshman vs. Elizabethtown (Away, 6 p.m.)

    Jan. 10

    Swimming

    Aquaknights vs. Nelson County (Away)

    Basketball

    Lady Knights freshman and J.V. vs. Washington County (Away, 6 p.m.)

    Knights freshman and J.V. vs. Bardstown (Away, 6 p.m./7:15 p.m.)

    Jan. 11

    Basketball

  • The Game Plan, Jan. 2

    Jan. 3

    Basketball

    LaRue County at Knights Freshman (6 p.m.)

     

    Jan. 5

    Basketball

    Knights Freshman at C-ville (11:50 a.m.)

    Knights Freshman vs. Adair County (at C-ville, 1 p.m.)

    Lady Knights Freshman vs. Adair County (at Taylor County, 10 a.m.)

    Lady Knights Freshman vs. Campbellsville (at Taylor County, 11 a.m.)

    Washington County at Knights and Lady Knights (6:30/7:45 p.m.)

    Swimming